top of page

Cilt Gençleştirme

HYDRAFACİAL MD

HydraFacial MD  FDA onaylı bir cilt  yenileme teknolojidir. Bu yöntem ile cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma ve akne tedavisi işlemleri başarı ile yapılır.

Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan klinik çalışmalar; HydraFacial'ın diğer birçok cilt yenileme yöntemlerine göre daha iyi sonuçlar verdiğini göstermiştir.

Hydrafacial MD güneş hasarları ve lekelerini azaltır, cilt renk düzensizlikleri, hiperpigmentasyon kırışıklıklar ve çizgiler, kuru ve nemsiz cilt, yağlı/tıkalı gözenekler ve gözenek büyüklüğünü tedavi eder.

HYDRAFACİAL DİĞERLERİNDEN FARKI NEDİR?

  • FDA onaylı tek cilt bakımıdır

  • Acısız ve ağrısız bir işlemdir

  • Cilt bakım işlemi oldukça hızlıdır, ortalama 30-45 dakika sürer

  • Cildi temizleme, soyma, yenileme ve antioksidan maddeler ile bakımın devamını sağlama işlemlerini bir arada yapar

  • Medikal cilt bakımı kategorisine girer.

  • Yalnızca belli bir sorunun tedavisinde değil, genel cilt temizliği ve bakımı için de kullanılabilir

  • Cildi el veya komedonpres kullanmadan ve cilde herhangi bir hasar vermeden derinlemesine temizler bu nedenle diğer cilt temizliği uygulamalarında uygulama sonrası oluşabilen tahrişe yol açmaz

  • Her mevsim her tip cilde rahatlıkla uygulanabilir

  • Yalnızca sayılı yetkili tedavi merkezlerinde orijinal cihaz bulunmaktadır

  • Uygulama sonrası rahatlıkla günlük yaşama devam edilebilir, makyaj yapılabilir.

Hydrafacial uygulamasının bir yaş sınırlaması yoktur. Tüm yaş gruplarında koyu ve açık tenlere rahatlıkla uygulanan bu cilt bakımı, ayrıca hassas ciltlere de uygundur.  Bunun yanında akne problemi olmayan birçok kişi 30 yaşından sonra cilt doğal nemini kaybetmeye başladığında bu gibi cilt bakımlarına ihtiyaç duyarak Hydrafacial ile tanışmıştır.

Sivilce, akne, renk düzensizliği, cilt lekeleri, siyah noktalar, aşırı yağlanma, ince kırışıklıklar ve cilt kuruluğundan şikayetçi olan kişiler Hydrafacial cilt yenileme tedavisini rahatlıkla uygulatabilecekleri gibi, bu problemlerden herhangi birine sahip olmayan kişiler de düzenli  cilt bakımı için tercih edebilirler.

Cilt problemlerinin tedavisinde kullanılan HydraFacial MD,  cilt problemleri, lekeleri, siyah noktaların giderilmesini sağlar.

 Her cilt tipine uygun Hydrafacial cilt kırışıklıkları, cilt lekeleri, siyah noktalar, büyük gözenekler, yağlı cilt problemleri ve akne tedavisinde mükemmel sonuçlar almaktayız.

KİMYASAL PEELİNG

Kimyasal Peeling, derinin cansız görünümünü tedavi etmek, leke ve izlerden arındırmak amacıyla uzun yıllardır kullanılmaktadır.
 

Peeling işleminin en hafifi meyva asitleri ile yapılan cilt bakımına yardımcı bir yöntemdir. Cilt yüzeyindeki ölü hücrelerin temizlenmesi sağlar, gözenekleri sıkılaştırır. Cildin üzerinde bir bariyer oluşturan ölü hücrelerin temizlenmesi ile besleyici içeriklere sahip cilt bakım ürünlerinin cilt tarafından daha iyi emilmesini kolaylaştırır. Amacına ve etki seviyesine göre kimyasal peeling işlemleri 3 kategoride sınıflandırılabilir:

SKAR TEDAVİSİ

LEKE TEDAVİSİ

ANTİ AGİNG

Anti-aging cilt bakımı birçok parametrenin birleşiminden oluşur. Güneş koruyucuların bilinçli kullanımı, deri yaşlanmasını azalttığı bilimsel olarak ispatlanmış retinoid içeren ürünlerin dermatolog kontrolü ile kullanımı, derinin uygun nemlendiriciler ile su kaybının azaltılması, derideki pigmentasyonların (solar lentigo, çil, melasma gibi) yok edilmesi, emilebilirliği yüksek topikal antioksidan ürünlerin kullanımı bu yaklaşımlar arasında sayılabilir.

Günümüzde tüm bu olumsuz etkenlere rağmen cildinizi korumanıza sağlayacak birçok anti-aging ürünleri bulunmakla beraber allerjen veya kanserojen madde içerip içermedikleri, deri tipine uygunlukları, etkinliklerinin hasta çalışmaları ile kanıtlanmış olması önemlidir.

 

Anti-aging cilt bakımı hücre yenilenmesini tetikleyecek  cilt altı ihtiyaçlarını gidermeye yönelik anlamlı ve kapsamlı  cilt bakımlarıdır. Amaç yavaşlamış cildi aktiv maddeler ile canlandırmak, mimik kırışıklıklarını onarmak ve hafifletmektir. ayrıca  cildin yenilenme ve savunma mekanizmasını güçlendirmek, cildin esneklik ve yumuşaklığını desteklemek, su tutma kaybını minimalize etmek anti – aging hücre yenileyici bakımın en önemli faydalarındandır. Genellikle  30 yaş ve üstü bakımlarıdır.

bottom of page